Ortodonti Uzm. Dr. Abidin ACAR

Abidin Acar, 1985 yılında Siirtte doğdu. İlk ve orta öğrenimini Neslişah İlköğretim okulunda tamamlandıktan sonra 2003 yılında Şehremini lisesinden mezun oldu, aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazanmış ve 2009 yılında mezun olmuştur. Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana bilim dalında doktora eğitimine ara vermeden başlamıştır ve ‘FARKLI YOĞUNLUKTAKİ KEMİKLERDE MİNİ-İMPLANT RİNG APARATININ MİNİVİDA STABİLİTESİ ÜZERİNE ETKİSİ ‘ isimli doktora tez çalışmasını başarıyla sunduktan sonra ortodonti uzmanı olmaya hak kazanmıştır.

DİŞ 212’nin ortaklarından biri olan Dr. Abiddin ACAR 2011 yılından bu yana da DİŞ 212 ailesinde ortodonti uzmanı olarak çalışmaktadır. Avrupa Ortodonti Derneği (EOS), Türk Ortodonti Derneği (TOD) ve Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) üyesi olan Abiddin ACAR ileri düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Dr.Abidin Acar 2013 yılından itibaren Invisalign ortodontik tedavi hizmeti vermektedir. INVISALIGN’in Diamond sağlayıcısı olmaya devam ediyor.