Aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan hastalarda uygulanan ve hastanın bir gün içinde geçici protezlerine kavuşup, kullanabildiği bir     tekniktir. Kemik erimeleri genelde ön bölgede daha azdır. Bu teknikte bu ön bölgedeki yeterli kemiğe özel açılarla yerleştirilen implantlar ve onlara uygun üst yapılar sayesinde aynı gün hasta geçici protezini kullanmaya başlar. Çene kemiklerinin müsaitliğine göre 4 veya 6 implant kullanılır. Hasta 3-4 ay sonra kalıcı protezleri yapılır.

All on 4 İmplant Tekniği Uygulaması;

All on 4 tedavisinde, tedavi öncesi hastalardan ölçü alınıp geçici protezleri hazırlanır. Lokal anestezi altında hastanın çekilecek dişleri varsa bunlar çekilerek implantları yerleştirilir. Hastalardan implantların üstünden ölçü alınarak yapılan geçici protezler bu implantlara uygulanır. All on 4 tekniği implant yapılabilecek tüm hastalara uygulanabilir. Tek koşul hastaların çenelerinde tamamen dişleri olmamasıdır. Bu teknik çenelerinde diş olmayan hastalara uygulanır.

Hastaların verilen ilaçları düzenli kullanmaları ve birkaç gün sıcak yememeleri gerekir. All on 4 ile yapılan dental implant hastalarının geçici protez dönemlerinde hiç bir koşulda sert besinler yememeleri gerekmektedir ve hastalar mutlaka yumuşak diyetle beslenmelidirler. Bunun nedeni diş imlantlarına gelen yükün azaltılmasıdır. 3 ay sonra yapılan kalıcı protezlerde normal besin tüketimine başlayabilirler. Diğer önemli nokta geçici protezlerde bir kırık oluşursa mutlaka hekimlerine gitmeleri gerekmektedir. Kırık protezler implant kaybına neden olabilirler.

All on 4, hastalara ileri cerrrahi tekniklere ihtiyac duyulmadan aynı gün implant ve protezlerinin yapılmasıdır. Hastalar hareketli protezleri ile gelip aynı günün akşamı sabit protezleri ile evlerine gidebilirler. Yapılan operasyonun komplikasyon oranı, yara yerlerine herhangi bir baskı olmamasından dolayı çok düşüktür.