Lamina Dişler (yaprak diş porselenleri) ile çok kısa bir sürede sağlıklı ve doğal bir diş görüntüsü elde edilir. Lamine dişler, dişlerin tam olarak kaplanmasını gerektirmeyen sadece dişlerin ön yüzlerine yaprak şeklinde diş porselenlerinin yapıştırılması yoluyla yapılan estetik restorasyonlardır.

Lamine dişler, yaprak diş porselenleri hangi durumlarda dişlere uygulanabilir;
-Dişler arasında renk farklılıkları şekil bozuklukları durumunda
-Dişleri çapraşık olup ortodontik tel tedavisi görmek istemeyen kişlerde
-Ön dişlerinde büyük diş dolgusu ya da diş kırığı olan kişilerde
-Ön dişleri aralıklı olan ve ön dişlerinin görüntüsünden memnun olmayan kişilerde
-Güldüğünde ön dişleri altından damakların çok fazla gözüktüğü durumlarda diş eti operasyonu ile birlikte daha estetik bir gülümseme isteyen misafirlerimize uygulanabilir.

Estetik diş hekimliği uygulamaları günümüzde kişiye özel uygulamalar haline gelmiştir. Size uygun uygulamaların hangileri olduğunu en sağlıklı şekilde size diş hekiminiz tavsiye ediyor olacaktır.

Lamina dişler iyi bir ağız bakımı yapıldığı takdirde uzun yıllar sorunsuz olarak kullanılabilir. Lekelenmelere ve aşınmaya karşı dirençli olan lamina dişlerde çok sert gıdaları ısırmaktan, tırnak yemek gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmak gereklidir.Lamina dişler (yaprak diş porselenleri) çay, kahve gibi diş renklendiricilerinden etkilenmezler.