FAST & FİXED   –   1 GÜNDE İMPLANT VE DİŞ

Fast&Fixed, Bredent Sky implantları tarafından geliştirilen dişsiz çeneye hemen implant yerleştirilmesi üzerine kurulmuş kapsamlı bir sistemdir. Aynı gün içerisinde diş çekimine, implant yerleştirilmesine ve dental restorasyon yapılmasına izin vermektedir.

AVANTAJLARI

Uygulamanın en önemli avantajı anında sabit ve estetik diş olanağı sunmasıdır. Hasta bir günde damak protezden kurtulmuş olarak geçici sabit protez ile eski proteze göre ciddi bir konfor sunar.
Bu sistemde ikinci cerrahi işleme gerek yoktur. Kalıcı protez aşamasına doğrudan ölçü alınarak başlanabilir. Kalıcı protez yapılıncaya kadar hasta geçici sabit protezlerini kullanabildiği için aynı konforu devam eder.
Çok atrofik geniş kemik erimelerinin yaşandığı alt çeneye sahip hastalara sabit protez yapma olanağı sunar.
Sinüs sarkmalarının olduğu üst çene arka  bölgelerde sinüs lifting yapmaya gerek kalmadan sinüsten kaçarak sabit diş yapma olanağı sunar. Bu sayede daha travmatik büyük bir cerrahi işlemden hastayı kurtarmış olur.
Sistem Çok daha uzun implant yerleştirilmesine  imkan verdiği için daha az implantla sabit diş yapılmış olur. (alt çenede 4 adet, üst çenede 6 adet)
Kalıcı protez hibrit şekilde yapılabildiği için ayrıca pembe diş eti estetiği sağlanıyor olur.

UYGULAMA

Fast&Fixed konsepti tümden dişsiz alt veya üst çenelerde veya var olan tüm dişlerin çekilmesi gerektiği ağızlarda uygulanır. Tek seansta;
– Varsa sallanan veya periodontal açıdan çok sıkıntılı olduğuna karar verilmiş dişler çekilir.
– Sinüs sarkıklığı olan yerlerden veya sinir kanalından kaçarak üst çeneye 6 adet alt çeneye ise 4 adet açılı implantlar yerleştirilir.
– İmplantların hepsini birbirine paralel hale getirecek açılı fast and fixed abutmentler implantların üzerine vidalanır.
– Ölçü analogları abutmentlerin üzerine yerleştirilip açık ölçü tekniği ile ölçü alınır.
– Ölçü analogları çıkarılır ve dişeti şekillendiriciler abutmentlerin üzerine yerleştirilerek seans sonlandırılır.
– Bu ölçüye göre laboratuvarda geçici bir protez hazırlanır ve operasyondan sonraki 24 saat içinde  hasta ağzına sabitlenir.
– Hasta bir gün sonra geçici ama sabit dişlere sahiptir.