fbpx

AĞIZ, DİŞ VE ÇENE TEDAVİSİ UYGULAMALARI

diş ve çene

AĞIZ, DİŞ VE ÇENE TEDAVİSİ UYGULAMALARI

Çürük Veya Gömülü Diş Tedavileri:

Bazı dişler gömülü şekilde damağın içinde kalabilir. Bazı çürükler de köküne kadar çürüyüp normal çekime elverişsiz hale gelebilir. Bu gibi durumlarda anestezi altında kolayca dişler çekilebilir. Cerrahi müdahale sonrası 1 haftalık iyileşme süreciyle sağlıklı bir ağza kavuşabilirsiniz.

Diş İmplantları:

Diş implantları her zaman kolayca yerleşmeyebilir. Yer değiştiren dişler, hasar gören yumuşak dokular implantın yerleşmesini engelleyebilir. Ağız ve diş cerrahisi ile çok zor ve komplike durumlarda bile implantlar için yer oluşturulabilir. Ağız içinde görünümün daha doğal olması için dokular arasında yer değişikliği yapılabilir. Yeniden kemik oluşumu sağlanabilir. Düzelmesi imkansız ağız ve diş sorunlarınızın ağız, diş ve çene cerrahisi ile düzelebileceğinden emin olabilirsiniz.

Uyku Apnesi:

Uyku bozuklukları farklı bir disiplin içerisinde incelense de, bazı durumlarda çene cerrahisi ile tedavi sağlanabilir. Orantısız üst ve alt çene konumlandırmaları uykuda nefes almayı zorlaştırabilir. Bu durumlarda uzman bir cerrahi müdahale ile yüzde 90’a varan başarı oranlarıyla tedavi gerçekleştirilmektedir.

Yüz travmaları:

Diş 212 Ağız ve Diş Kliniği’nde, yüz yaralanmaları tedavileri gerçekleştirilmektedir.  Yüz yaralanmaları, dudak yaralanmaları, ağız içi yaralanmalar, kırık dişler, kopmuş dişler, kırık yüz kemikleri (yanak veya burun) ve kırık çeneler (üst ve alt çene) ağız, diş ve çene cerrahileri ile tedavi edilebilirler. Kopmuş sinirler tekrardan bağlanabilir, kemik cerrahileri yapılabilir.

Baş ve Boyun Cerrahisi:

Ağız ve çene cerrahisi ile ağız ve yüz bölgelerinde iyi huylu veya kötü huylu tümörler, kistler temizlenebilir. Ağız boşluğu, tükürük bezleri, çene ve boyun bölgelerindeki şiddetli enfeksiyonlar tedavi edilebilir.

Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi:

Ağız, diş ve çene cerrahisi ile doğru çene, yüz kemiği ve yumuşak doku problemleri çözülebilir. Bu ameliyat için genellikle vücudun diğer bölgelerinden hareketli deri, kemik ve sinirler alınıp, çene ve yüz bölgesine yerleştirilir. Ayrıca ağız ve çene cerrahisi ile yaşlılığa bağlı sorunlar, kozmetik sorunlar ve istenmeyen yüz özellikleri de giderilebilir.

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?