fbpx

İMPLANT TEDAVİSİNİN YARARLARI

implant tedavisi

EKSİK DİŞLER İÇİN VAZGEÇİLMEZ İMPLANT TEDAVİSİNİN YARARLARI

Zarar gören veya kaybedilen diş için tedavide implant tedavisi neden ilk seçenek olmalı sorusunun cevabını Diş 212 hekimlerinin görüşleri ile bu yazıda bulabilirsiniz.

Hem sağlıklı hem doğal dişler için en iyisi:

Kaybedilen diş yerine implant yerleştirmek hem sağlamlık açısından size kolaylık sağlar hem de doğal görünür. Diğer tedavi seçeneklerinde diş kökünün bulunduğu dokular ve kemik zarar görebilir. Günlük hayatınızda yemek yerken, gülümserken konuşurken size rahatsızlık verebilir.

İmplantlar uzun süreli bir tedavi çözümüdür:

Geleneksel yöntemlerle yapılan köprü tedavilerinin ömrü 5-7 yıldır. Çok titiz bakımı yapılırsa en fazla 10 yıldır. Periyodik bakımlardan sonra da mutlaka değiştirtmesi gerekmektedir. Fakat implantlar, doktor tavsiyeleri dinlendiğinde size ömür boyu kalıcılık sağlar.

Diş endişesi olmadan yaşamın keyfini çıkarın:

Eksik dişleriniz yüzünden ya da protez veya destekli dişleriniz her an düşecekmiş, gevşeyecekmiş kaygısıyla evde oturmanıza, dışarıda endişe duymanıza gerek yok. Arkadaşlarınızla dışarıda yemek yerken, gülümserken sürekli tedirgin olmayın. İmplant tedavisiyle hayatınızı kısıtlamadan dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz.

implant-tedavisi

Doğal yüz şeklinizi ve gülümsemenizi koruyun:

Dişler olmadan yüzde, yanaklarda sarkmalar, şekil bozuklukları görülebilir. Sonuçta yüzümüz dişlerimizle bir bütün ve bu bütünde yer alacak eksiklikler yüzünüzün doğal görünümünü de etkiler. Bu sebeple gülümsemenize gölge düşürmeyin. İmplantlar yüzünüzün ve gülümsemenizin doğal şeklini korurlar.

Kemik sağlığınızı koruyun:

Diş kaybı yaşanmasıyla damakta diş kökünün olduğu yer boşluk olarak kalır. Çene kemiğinizde bulunan bu boşluk hastalıklara davetiye çıkarabilir. Diğer diş köklerini etkileyebilir. İmplantlarda bu boşluk doğal diş kökü simulatesiyle doldurur ve normal haline döner.

Ağzınızda gerçek dişler olsun:

İmplant harici diğer diş kaybı tedavilerinde kullanılan protezler, porselenler gerçek diş görünümünden ve kullanımından uzaktır. Yedikleriniz, içtikleriniz ve fırçalama etkileri bu dişlerde farklı bir şeklide görünür.

Kolay konuşun:

Eksik dişler ya da yanlış tedaviler konuşmanızı etkiler. Bazı kelimelerin telaffuzu zorlaşır ya da siz farkında olmadan değişir. İmplantlar konuşma fonksiyonlarınızı etkilemezler ve böyle bir sorunlar yaşamazsınız.

Yemek özgürlüğü:

İmplantlarla istediğiniz yiyeceği yiyebilir dilediğiniz gibi ısırma ve çiğneme fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?