fbpx

BEYAZLATMA SONRASI DİŞLERİNİZ

beyazlatma

DİŞ BEYAZLATMA ( BLEACHİNG ) SONRASI DİŞLERİNİZ

Bu yazımızda “Diş beyazlatma işleminden sonra dişleriniz beyazlığını ne kadar süre korur?” Sorusunun cevabını anlatacağız.

Bembeyaz dişler her zaman estetik bir gülüşü temsil eder öyle değil mi? Kişini yaşlandıkça diş tonun koyulaşması da bembeyaz dişleri bir gençlik göstergesi olarak konumlandırır. Bu koyulaşma diş minelerinin mineral yapısındaki değişimden kaynaklanır. Dişler ayrıca, bakteri pigmentleri ve tütün kullanımından kaynaklanan renklenmelere de maruz kalabilir.

Diş beyazlatmanın birkaç farklı metodu vardır ve beyazlığın korunması da bu metotlara göre değişebilir. Fakat değişkenliği etkileyen en önemli etken kişinin kendisidir. Kişinin;

Yeme-içme alışkanlıkları,

Sigara kullanımı,

Fırçalama alışkanlığı dişlerin beyaz kalma süresini etkiler. Kişinin kendi diş tonu da bu süreyi etkiler ki her beyazlatma sonrası dişleriniz istediğiniz beyazlıkta olmaya bilir. Diş tonunuzun el verdiği ölçüde beyazlama olur. Bu faktörleri beyazlatma işlemi öncesi Diş 212 diş beyazlatma uzmanımızla mutlaka konuşmanız gerekir.

Son olarak şunu da belirtmek gerekir ki her bireyin kendine özgü bir beyazlık derecesi ve tonu vardır. Sizin yüz-ağız yapınıza ve cilt renginize uygun beyazlık tonu ne ise sizin için de beyazlık o ton olmalıdır. Cilt tonuna ters düşen bir beyazlık estetik görüntü yerine hoş olmayan bir görüntü sunabilir.

Daha fazla bilgi için Diş 212 uzmanlarından burayı tıklayarak ücretsiz randevu alabilirsiniz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?