fbpx

ESTETİK GÜLÜŞ TASARIMI NASIL ORTAYA ÇIKARILIR?

gülüş tasarımı

Estetik Gülüş Tasarımı (Hollywood smile) Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Gülümsemenizi etkileyebilecek bir düzü ağız ve diş sağlığı problemine sahip olabilirsiniz. Fakat Diş 212 uzman ekibi, sizin muhteşem gülüş tasarımınızı – Hollywood smile çıkarmak için bütün tecrübeleriyle sizi bekliyor.

Normalde hastalar gülümsemelerinden memnun olmadıklarını ve bunu nasıl değiştirebileceklerini bilmeden kliniğimize gelirler. Fakat uzmanlarımız ilk muayenede, fiziksel güzellik kanunları taramasıyla sorunları ortaya çıkartırlar.

Güzelliğin biyolojisi

Vücudumuzda her şey belli bir orana göre konumlanmıştır. Belki de pek çoğunuzun duyduğu altın oran yüzümüz dahil tüm vücudumuz için geçerlidir. Bu altın olan vücudumuzu güzel ve çekici hale getiren etmendir. Sağ- sol oranları, orta ve yatay hatlar, zayıf kalan yönler ortaya çıkarılır ve mükemmel estetik gülüş tasarımı için yapılması gerekenler sıralanır.

Günlük dilde gülüş tasarımı dediğimiz kavram aslında diş hekimleri için estetik amaçla yapılmış bir diş tedavisinden farksızdır.

Estetik gülüş tasarımı ihtiyacınız nasıl belirlenir?

Uyum kuralları

Güzel bir gülümseme sadece diş hekimlerinin estetik anlayışına bağlı değildir. Hastanın yaş grubunun özelliklerine, diş ve diş eti uyumuna ve genetik özelliklerine bağlı bir takım faktörler göz önünde bulundurulup incelenerek mükemmel gülüş oluşturulabilir.

Fizibilite

Hastanın isteklerinin yanı sıra, kişinin yüzüne uygun gülümsemenin nasıl olacağı belirlenir.

Hastanın ihtiyaçları

Hastanın istekleri mükemmel gülüşüne uymayabilir fakat ihtiyaçları sağlıklı gülümsemesi açısından önemlidir.

Tüm bu fiziksel ölçüler, ihtiyaçlar ve diğer etmenler harmanlanıp ortaya mükemmel gülüşünüzü çıkarabiliriz.

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?