fbpx

Diş İmplant Fiyatları 2021 Senesinde Ne Kadar?

Diş İmplant Fiyatları 2021

Diş İmplant Fiyatları 2021 Senesinde Ne Kadar?


Yıllar geçtikçe teknoloji gelişmeye ve insanlar daha iyi seviyede bir sağlık hizmete almaya devam ediyor. Teknolojinin tıp alanına direkt etkisi her an hissedilirken dişlerde yaşanan sorunlarda alınan tedaviler de teknolojinin ne kadar ilerlediğini kanıtlıyor. Özellikle modern diş hekimliğinde kullanılan teknikler ile birlikte artık dişlerde yaşanan tüm sorunlar kusursuz bir şekilde çözülebiliyor.

Diş kayıpları sonucunda başvurulan birçok farklı tedavi yöntemi bulunmakta. İmplant işlemi de bunlardan bir tanesi. Hem yeni bir tedavi olması hem de tedavinin genel özellikleri fiyatının biraz fazla olmasına sebep oluyor. Yeni yılda dişlerini tedavi ettirme kararı alan insanlar diş implant fiyatları 2021 konusundaki araştırmalarına başlamış durumdalar.

implant-fiyatlari-2021Diş İmplant Nedir?

Dişler insan yaşamında çok önemli bir yere sahiptir. Diş ya da diş etlerinde sorun yaşayan kişiler bu sorunları çözmedikleri her an büyük zorluklar yaşarlar.

Dişlerde yaşanan problemler sonrasında dişlerin çekilmesi tek yöntem olabilir. Dişlerin çekilmesi durumunda yerinin doldurulması gerekli olacaktır. Aksi halde hem sağlık hem de estetik açıdan sorunlar ortaya çıkar.

İmplant işlemleri son dönemde eksik dişlerin tamamlanmasında kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. İnsanların diş implant fiyatları konusunda araştırması yapmadan önce bu işlemin ne olduğu ve nasıl yapıldığı konularında araştırmalarını gerçekleştirmesi çok daha doğru olacaktır.

İmplant tedavisinde çene kemiğinin içerisine titanyumdan elde edilmiş olan vidalar yerleştirilmektedir. Yerleştirilmiş olan vidaların üzerine, oluşturulan diş protezleri yerleştirilir. Bu şekilde dişlerdeki eksiklik tamamlanmış olur.

Diş İmplant İşleminin Avantajları Neler?

İnsanların sıklıkla diş implant fiyatları hakkında araştırmalar yapıyor olmasının sebebi bu uygulamanın insanlara sunduğu avantajlardır. Diş implant işlemleri eksik dişlerin tamamlanmasında tercih edilebilecek en doğru uygulama olarak kabul edilir.

İmplant işleminin en büyük avantajı diğer dişlere zarar verilmemesidir. Diğer protez diş ekleme işlemlerinde yan dişler kesilip küçültülür. Ancak implant işleminde bu tarz bir sorun söz konusu olmaz. Vidalar direkt olarak çene kemiğine monte edildiği için kullanıcılar kendi dişleri gibi bu protezleri kullanabilirler. Yemek yeme, konuşma ya da gülme gibi eylemlerde hiçbir sorun yaşanmayacaktır.

Diş İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Diş implant tedavisinden önce hekimler belirli testler ile hastanın uygunluğunu denetlemektedir. Normal şartlarda 18 yaşını doldurmuş ve çene gelişimini tamamlamış olan bireylerin tamamına implant tedavisi uygulanabilmektedir.

Şeker hastalığı, kemik erimesi ve kan sulandırıcı ilaç kullanımı diş implant uygulamasında sorun yaratabilir. Ancak bu rahatsızlıkları bulanan kişilerin diş implant fiyatları konusunda araştırma yapmalarına bir engel yoktur. Çünkü alınan önlemler ile birlikte bu rahatsızlıkları bulunan kişiler de implant tedavisinden faydalanabilirler.

Şeker hastalarının tedavinin öncesinde kan şekeri seviyesi normale çekilir. Bunun yanı sıra kemik erimesi olan kişiler belirli ilaç tedavileri ile implant uygulamasına hazırlanırlar. Kan sulandırıcı hapların ise belirli bir süre öncesinden kesilmesi gerekecektir.

Diş İmplant İşlemi Nasıl Uygulanır?

İnsanlar diş implant fiyatları 2021 konusunda araştırmalarını yapmadan önce bu işlemlerin nasıl gerçekleştiği konusunda araştırmalarını tamamlamalıdır. Uygulama konusunda, hekimlerle görüşülmesine rağmen akıllarda soru işareti kalıyorsa uygulamadan vazgeçilebilir.

Operasyonlara detaylı bir muayene ve röntgen çekimi ile başlanmaktadır. Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüleri alınır. Toplanan veriler sonrasında bu tedavideki yol haritası belirlenir. Gerçekleşecek tüm işlemler bu plana uygun bir şekilde olacaktır.

İmplant işlemleri hastaya hafif düzeyde sedesyon verilmesi ile başlar. Sedesyon, hafif derecede uyku olarak tanımlanabilir. Tam bir genel anestezi değildir. Ancak hastalar reflekslerini hafifi şekilde kontrol edebilecek düzeyde uykuya dalarlar.

Diş implantlarının çeneye yerleştirilmesinde iki farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu işlemler tek aşamalı ve çift aşamalı olarak isimlendirilir. Tek aşamalı implant işleminde implantlar çeneye yerleştirilir ve sonrasında üzerine bir başlık takılır. İki aşamalı implant işleminde ise vidalar çene kemiğine takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kapatılarak iyileşmeye bırakılır. Bu yöntemde protez başlıklar daha sonra takılacaktır.

Her iki yöntemde de geçici bir köprü yerleştirilmektedir. Alt çenede bu işlem uygulanıyorsa 3 ay, üst çenede uygulanıyorsa tam 6 ay iyileşme süreci beklenmektedir. Nadiren de olsa implant işlemi uygulandıktan sonra dişler direkt olarak takılabilir. Ancak genelde bu sürelerin beklenmesi şart olacaktır.


Diş İmplant Fiyatları 2021

İmplant işlemlerinde fiyatlar belirlenirken tek bir diş üzerinden fiyatlar sunulmaktadır. İmplant işlemi tek bir diş için gerçekleşen işlemler olduğundan sunulan fiyatlar da tek dişi kapsar. Diş implant fiyatları senesinde belirlenirken tek bir diş için belirlenmektedir. İki adet diş için bu işlem uygulanacaksa fiyatın ikiyle çarpılması gerekli olur.

2021 senesinde gerçekleştirilen fiyat araştırmalarına net bir fiyattan bahsetmek çok mümkün olmamaktadır. Ancak belirli fiyat aralığı sunulabilir. 2021 senesinde 1500 TL ile 12000 TL arasında değişmektedir. Bu aralığın altında fiyatlar ile karşılaşmak da mümkün olabilir. Ancak doğru bir şekilde uygulanan başarılı tedavilerde talep edilen fiyatlar bu aralıkta seyreder.

Diş İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

Diş implant işlemleri hakkında fiyat araştırması yapıldığında 1500 TL ile 9000 TL gibi geniş bir aralık ortaya çıkar. Bu aralığın oluşmasında çok sayıda etmenden bahsetmek mümkündür. İlk olarak uygulamanın yapılacağı yer fiyatlarda değişikliğe sebep olur. Eğer bir tıp fakültesinde işlemler uygulanıyorsa talep edilen ücret düşük olacaktır. Ancak özel muayenehaneler daha yüksek fiyatlarla bu hizmeti sunar.

Tedavinin hangi doktor tarafından uygulandığı da önem arz eder. Her gün bu işlemi yapan ve sorunsuz bir şekilde hastalarına hizmet veren doktorlar her zaman daha yüksek fiyatlar talep edeceklerdir. Diş implant fiyatları implant uygulamasının titanyum yerine zirkonyum ile yapılmasına göre değişmektedir. Titanyuma göre daha dayanıklı olan bu malzemenin fiyatı biraz daha üst seviyededir.

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?