fbpx

Estetik Diş Hekimliği – Composite Veneer Uygulaması

Estetik diş

Estetik Diş Hekimliği – Composite Veneer Uygulaması

Gülümseme hayatınızın işleyişi üzerinde gerçekleştirdiğiniz bir makyaj gibidir. İşler nasıl giderse gitsin, olumsuz yanları kapatmak için bir gülümseme yeterlidir. Mükemmel gülümseme için ise ihtiyacınız olan her şey Diş 212’de sizi bekliyor.

Diş 212 Estetik Diş Hekimliği bölümü diş estetiği ile ilgilenen diş sağlığı alandır. Gülümseme ve diş yapısı görünümünü iyileştirmek için kombine gelişmiş diş tekniklerini içerir.

En sık görülen diş kozmetiği işlemleri ise şunlardır: diş beyazlatma, diş kaplama, diş implantları, yapıştırma ve dolgular. Tüm bunlar onarıcı diş tedavilerinin bir parçasıdır.

Mükemmel gülüşünüzü oluşturmak için estetik dolgu materyallerinden hazırlanan composite veneer uygulamasını kullanabilirsiniz. Kırık, çatlak, dişler arasındaki aralıkların kapatılmasında, renk bozukluklarında, form ve boyut bozukluklarında ve geniş dolgulardan dolayı oluşan estetik problemlerin varlığında kullanılan  composite veneerler çoğunlukla hiçbir operasyon yapmadan uygulanabilirler.

Bonding adı verilen, dişlerinize hiçbir zararı olmayan özel kimyasallarla Diş 212 uzman hekimleri tarafından yapılan restorasyonlar hem doğal hem de çok estetiktir.

Özellikleri:

  • Kendi dişlerimizde sigara, çay kahve gibi dış etkenlere bağlı olarak oluşan ren değişimleri bu restorasyonlarda da olabilir fakat kolaylıkla giderilebilir. Cilası çok iyi yapılmış dişlerde renklenmeler çok az görülür.
  • Ön dişlerle çok sert yiyeceklerin yenmesi ve koparılması önerilmez.
  • Parafonksiyonel alışkanlıkları olmayan herkes yaptırabilir (tırnak yeme, kalem ısırma vs.) Özellikle gençlerde diş preperasyonu gerektirmediğinden oldukça koruyucu bir yöntemdir.
  • İyi bir bakımla uzun yıllar kullanılabilir. Bir problem meydana geldiğinde tamirleri çok kolaydır.
  • Süre olarak 1-1,5 saatlik bir süre içinde istediğiniz gülümsemeye kavuşabilirsiniz. Bunlar diş renginde hazırlanan composite dolgu materyalleridir. Bu materyalde veneer olarak yani dişin ön yüzüne genellikle hiç, bazen çok az diş preperasyonları yaparak tek seansta klinikte yapılabilecek restorasyonlardır.
Nasıl yardımcı olabiliriz?