fbpx

TATİL ÖNCESİ DİŞ BAKIMI

diş bakımı

TATİL YAPARKEN GÜLÜMSEMENİ SAKLAMA

Tatil öncesi diş bakımı, Haziran ayının sonlarına yaklaştığımız şu günler de havaların ısınması, okulların da tatile girmesiyle tatil sezonu açıldı. Bazılarımız yazlıklarımıza gitmeye hazırlanırken bir kısmımız da tatil yörelerini araştırıp, tatil fırsatlarını değerlendirmeye başladı.

Tatile daha zinde bir şekilde gitmek için başlayan hazırlıklara diş bakımınızı da dahil etmeyi unutmayın. İşte size önerilerimiz:

Tatilde Olduğunuz İçin Ağız Bakımınızı İhmal Etmeyin: 

Düzenli fırçalanmayan dişlerde oluşan çürükleri ve diş eti rahatsızlıklarını engellemek için tatildeyken de günde 2 defa dişlerinizi fırçalamayı ve diş ipi kullanmayı ihmal etmeyin.

Tatil Öncesi Diş Hekiminizi Ziyaret Edin: 

Dişlerinizde oluşan rahatsızlıkları çoğu zaman fark etmeyebilirsiniz. Tatilde kötü sürprizlerle karşılaşmamak için gitmeden önce mutlaka diş hekiminizi ziyaret edin.

Bol Bol Su için:

Yemek yedikten sonra dişleriniz için yapacağınız en iyi şey su veya süt içmektir. Yemekten sonra içilen bir bardak su, yemek parçalarını ağızdan uzaklaştırır ve ağızdaki asidik ortamı nötrler.

Sigaraya Hayır:

Sayısız hastalığın nedeni olarak gösterilen sigara ağız ve diş sağlımızı da etkilemektedir. Sigarayı bu yaz bırakıp sadece sağlıklı dişlere değil aynı zamanda sağlıklı bir yaşama da adım atın.

Asitli İçeceklerden Uzak Durun;

Özellikle yazın birçoğumuzun tercihi olan asitli içecekler dişler de asit erozyonu başta olmak üzere birçok hasara neden olmaktadır. Bunun yerine asit içermeyen içecekler tercih edin ya da bu tür içekler tüketirken pipet kullanın.

Diş Hasssiyeti Önemli;

Yazın tercih edilen soğuk içecek ve yiyeceklerle kendini hissettiren diş hassasiyetinin küçük ama rahatsız edici bir problem olduğunu belirten hekimlerimiz bunun için; hassasiyet için üretilmiş özel diş macunlarını, çok sert olmayan diş fırçalarını tercih etmenizi ve genel ağız bakımını ihmal etmemenizi öneriyor. Bu önlemlere rağmen geçmeyen hassasiyet durumlarında ise diş hekiminize başvurmanız gerektiğini belirtiyor.

Tatilin Tadını Beyaz Dişlerle Çıkartın;

Son yıllarda hem Avrupa ve Amerika’da hem de ülkemizde oldukça rağbet edilen bir tedavi ve estetik yöntemi olan diş beyazlatma yöntemi klinik ortamında bir saat kadar kısa bir sürede yapılmaktadır. Ev ve ofis olmak üzere iki farklı şekilde uygulanan tedavi yöntemlerinden birini seçerek sizde bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

diş bakımı

Yazın tatili yaparken diş teli görüntüsünden rahatsız oluyorsanız sizlere Invisalign şeffaf plak telsiz diş tedavisini de öneriyoruz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?