fbpx

Fast and Fixed Devrimi!

fast and fixed devrimi

FAST AND FİXED İLE  1 GÜNDE İMPLANT VE DİŞ TEDAVİSİ

Günümüzde gelişen teknolojinin ve 3 boyutlu görüntülemenin sayesinde çok daha hızlı tedaviler yapılabilmektedir. Fast and Fixed hastada ki dişsiz çeneye aynı zaman içinde implant yerleştirilmesi üzerine kurulmuş kapsamlı bir sistemdir. Hastadan aynı gün içinde diş çekimine, dental implant yerleştirilmesine ve aynı gün içinde dental restorasyon yapılmasına izin vermektedir.

Avantajları

  • Fast and Fixed’ın en büyük avantajı anında sabit diş olanağı sunmasıdır. Hasta bir günde hareketli protezden kurtulmuş olur. Hastaya geçici sabit protez bile eski hareketli sabit proteze göre ciddi bir konfor sunar.
  • Bu sistemde çoğunlukla ikinci cerrahi işleme gerek yoktur. Sabit daimi protez aşamasına doğrudan ölçü alınarak başlanabilir. Sabit daimi protez yapılıncaya kadar hasta geçici sabit protezlerini kullanabildiği için aynı konforu devam eder.
  • Kemik erimelerinin yoğun yaşandığı alt çeneye sahip hastalara sabit protez yapma olanağı sunar.
  • Sinüs büyümelerinin olduğu üst çene arka  bölgelerde sinüs lifting yapmaya gerek kalmadan sinüsten kaçarak sabit diş yapma olanağı sunar. Bu sayede daha travmatik büyük bir cerrahi işlemden hastayı kurtarmış olur.
  • Bu sistem sayesinde daha uzun implantlar yerleştirilebildiği için daha az sayıda implant ile tedavi uygulanmış olur.

 Uygulama

  • Bu sistemde öncelikle varsa diş çekimi ile birlikte implantlar uygulanır. Eğer doktorunuz uygun görürse aynı seans geçici protez için ölçünüz alınıp aynı gün ağzınızda dişlerle klinikten çıkarsınız. Uygun görünen bekleme süresi sonunda tekrar ölçünüz alınıp gerekli provalar yapılarak daimi proteziniz yapılır.

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?